تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
یک مدرس حوزه:
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) اهواز با اشاره به زندگی سیاسی امام حسن مجتبی(ع) گفت: اگر امام حسن مجتبی(ع) با معاویه صلح نمی‌کرد ریشه اسلام از بین می رفت و حتی جریان به امام حسین(ع) نمی رسید.
حجت الاسلام سید جعفر موسوی با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: امام حسن مجتبی(ع) به عنوان یکی از ائمه شیعه دارای ویژگی های بسیاری بودند. یکی از ویژگی های مهم امام حسن مجتبی(ع) اخلاق خوب ایشان است که قابل بهره‌برداری برای ما شیعیان است.

 وی افزود: ایشان در بحث حُسن رفتار حتی با انسان غیر مسلمان اخلاق خوبی داشتند. به طور مثال ایشان یک همسایه یهودی داشتند که مدتی چاه و مشکلات منزل این همسایه به منزل امام حسن مجتبی(ع) خسارت وارد می‌کرد اما امام حسن مجتبی (ع) از این موضوع صحبتی نکرد تا زمانی که همسر همسایه ایشان متوجه این موضوع شد. پس از آنکه همسایه وارد منزل امام حسن مجتبی(ع) می شود می بیند که خسارت زیادی به منزل ایشان وارد شده است ولی امام امام حسن مجتبی(ع) می‌گویند هیچ ایرادی ندارد.

مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) اهواز عنوان کرد: همچنین امام حسن مجتبی(ع) روزی وارد یک باغ می‌شوند که  در آنجا غلامی در حال کار کردن بود. هنگام غذا خوردن یک سگ  گرسنه در حال عبور بود.  غلام همزمان یک لقمه غذا می خورد و یک لقمه غذا به آن حیوان می دهد. امام حسن مجتبی(ع) از وی می پرسند آیا شما آزاد هستید یا غلام؟ وی پاسخ می‌دهد غلام هستم و در ادامه امام می پرسد آیا باغ متعلق به شماست؟ غلام پاسخ می‌دهد خیر. امام اقدام به خریدن این غلام می کند و وی را در راه خدا آزاد می‌کند. همچنین باغ را خریداری و به این غلام هدیه می‌کند تا این غلام باغ را در راه خیر استفاده کند.

موسوی بیان کرد: امام حسم مجتبی(ع) کریم اهل بیت است یعنی هر کس از ایشان درخواستی می‌کرد ایشان فراتر از درخواست را به آن فرد می‌داد. ایشان در زندگی خود چند بار تمام دارایی و زندگی خود را به افراد دیگر ه داده اند و خداوند مجدد رزق را به ایشان عنایت کرده است. 

وی با اشاره به زندگی سیاسی امام حسن مجتبی(ع) گفت: اگر امام حسن مجتبی(ع) با معاویه صلح نمی‌کرد ریشه اسلام از بین می رفت و حتی جریان به امام حسین(ع) نمی رسید. 

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار