تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۴۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
رئیس انجمن برنج خوزستان گفت: حتی با وضعیت کمبود منابع آبی نیز نباید کشت برنج از برنامه حذف شود و باید امکانی فراهم شود تا با شیوه کشت متفاوت کشاورزان بتوانند کشت کنند.
محمد سواری در خصوص مساله کشت برنج اظهار کرد: کشاورزان خوزستانی پیگیر هستند، تا بتوانند شرایطی را ایجاد کنند که با روش‌های اصلاحی امکان کشت برنج برای آن‌ها فراهم شود زیرا کشت برنج در خوزستان بهینه شده است. 

وی افزود: دولت و وزارت نیرو به دنبال حذف برنج کاری از استان خوزستان است اما کشاورزان و برنج کاران در استان در تلاش هستند تا این اتفاق رخ ندهد زیرا بسیاری از افراد که تنها راه معیشت آن‌ها کشت برنج است، بیکار خواهند شد.

رئیس انجمن برنج خوزستان تصریح کرد: با توجه به شرایط بارشی امسال و بهبود ذخایر آبی در استان خوزستان، انتظار داریم تا شرایطی فراهم شود تا کشاورزان خوزستانی بتوانند نسبت به کشت برنج اقدام کنند زیرا با حذف کشت برنج از برنامه کشت استان شرایط برنجکاران دشوار خواهد شد.

سواری ادامه داد: امسال پیش بینی می‌شود تا شرایط بارشی استان نیز بسیار مطلوب باشد و این موضوع می‌تواند وضعیت را برای کشت برنج در خوزستان فراهم کند. امیدواریم امسال برنجکاران در خوزستان بتوانند نسبت به کشت برنج اقدام کنند.

وی عنوان کرد: حتی با وضعیت کمبود منابع آبی نیز نباید کشت برنج از برنامه حذف شود و باید امکانی فراهم شود تا با شیوه کشت متفاوت کشاورزان بتوانند کشت کنند زیرا معیشت برنجکاران خوزستانی در گرو کشت برنج است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار