تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری پنجمین کنگره سراسری شعر خلیج فارس به میزبانی هندیجان خبر داد.
محمد جوروند با اعلام این خبر اظهار کرد: کنگره سراسری شعر خلیج فارس همزمان با روز ملی خلیج‌فارس ۱۰ اردیبهشت ۹۸ در شهرستان هندیجان فعالیت خود را آغاز می‌کند. 
  
وی خاطرنشان کرد: این کنگره به همت معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان به منظور بسترسازی برای خلق آثار بدیع و ماندگار در زمینه مسائل ملی، پاسداشت خون شهدای خلیج فارس و بزرگداشت روز ملّی خلیج فارس در گستره سراسری در شهرستان هندیجان برگزار می‌شود. 
  
وی اضافه کرد: این جشنواره با محوریت خلیج فارس و با هدف تلاش در جهت شناخت هر چه بهتر آثار ماندگار ملی و شناسایی شاعران ملی به منظور رشد و اعتلای خلاقیت و آفرینش‌های ادبی و گرامیداشت یاد شهدای خلیج فارس اجرا خواهد شد. 
  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خصوص شرایط ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره یادآور شد: آثار ارسالی باید در نرم افزار   WORD٢٠٠٧  یا ٢٠١٠ با فونت نازنین ١٤ بر یک طرف برگ A٤ به همراه لوح فشرده به نشانی khalij.melli@gmail.com ارسال شوند. 
  
وی افزود: شاعران می‌توانند آثار خود را در بخش کلاسیک و آزاد و حداکثر تا چهار اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال نمایند. 
  
وی خاطرنشان کرد: آثار ارسالی ضمن این که نباید در هیچ همایش، کنگره و جشنواره‌ای ارائه شده باشد باید به همراه مشخصات دقیق فردی، نشانی کامل پستی و تلفن تماس به آدرس دبیرخانه هندیجان، خیابان امام حسین (ع) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان، تلفن ۰۶۱۵۲۵۷۰۳۹۹ ارسال شوند. 
  
جوروند مهلت ارسال اثر به دبیرخانه کنگره شعر خلیج فارس را تا ۲۵ فروردین ۹۸ عنوان کرد و افزود: زمان برگزاری این کنگره ١٠ اردیبهشت ماه ١٣٩٨ همزمان با روز ملی خلیج فارس خواهد بود. 

به گفته  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:  از شاعران برگزیده برای شعرخوانی در مراسم اختتامیه دعوت و در آیین پایانی جشنواره با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جوایز نقدی از آنان قدردانی خواهد شد.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار