تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۶۲۳۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
شوشان بدنبال واکنش تند شریعتی استاندار خوزستان نسبت به یک مرد سیل زده عصبانی ، حجت الاسلام محمدعلی آهنگران در صفحه اینستاگرام خود متنی را خطاب به وی منتشر کرد که در ذیل آمده است

جناب آقای شریعتی استاندار محترم استان سیل زده و مصیبت زده خوزستان
سلام
بنا داشتم درباره زحمات شبانه روزی شما و همکارانتان که در این روزگارسخت و صعب سیل با جدیت و پایمردی در صحنه حضور دارید و محکم پای کار خدمت به مردم شریف خوزستان و سیل زدگان و آسیب دیدگان هستید چیزی بنویسم و از شما تشکر کنم اما دیدن این بگومگوی نا مطلوب و این عصبانیت و نابردباری زشت مرا برآن داشت تا پیش از تشکر و صرف نظر از قرابت سیاسی و فکری و رفاقت با پدر و عرق خوزستانی شما را صمیمانه نقد کنم. 

اگر در یک دیگ بزرگ غذا که با بهترین کیفیت توسط بهترین آشپز به عمل آمده و آماده استفاده است یک فضله موش بیوفتد بر اساس حکم شرعی تمام آن دیگ را باید به دور بریزیم چون نجس است و قابل خوردن نیست. برخورد شما به عنوان استاندار و نماینده نظام اسلامی با یک شهروند اسیب دیده و درد کشیده و نگران حکم همین فضله موش در دیگ بزرگ غذا را دارد و تمام اجر خدمت مشفقانه و صادقانه شما را ضایع می کند. نگذارید شیطان یا نفس اماره یا خستگی و بی حوصلگی ناشی از زحمت فراوان در کار شما موش بدواند تا آن موش با فضله نجس خود کل کار شما را ضایع بنماید. 
آقای شریعتی عزیز!

توصیه می کنم به عنوان یک برادر کوچک و یک هم استانی در بین ازدحام کار و شلوغی برنامه ها برای لحظاتی به گوشه ای بروید و یک بار فرمان امام علی ع به مالک اشتر را بخوانید.اگر فکر می کنید از آن شهروند عرب خطایی سر زده ببینید که امام در کنار همه توصیه های اخلاقی و مدیریتی این فرمان جاودانه می گوید: از مردم خطاها سرخواهد زد و علتهایی عارضشان خواهد شد و به عمد یا خطا، لغزشهایی کنند، پس، از عفو و بخشایش خویش نصیبشان ده، همانگونه که دوست داری که خداوند نیز از عفو و بخشایش خود تو را نصیب دهد.
آقای استاندار محترم!

اگر این شهروند به شما بعنوان نماینده نظام بدبین است و گمان می کند که کمکها را به سوریه می برید و به مردم رنج کشیده نمی رسانید با آرامش و لبخند به این توصیه امیرالمومنین به مالک عمل کن که فرمود:«اگر رعیت‌بر تو به ستمگری گمان برد، عذر خود را به آشکارا با آنان در میان گذار وبا این کار از بدگمانیشان بکاه، که چون چنین کنی، خود را به عدالت پروده‌ای و بارعیت مدارا نموده‌ای. عذری که می‌آوری سبب می‌شود که تو به مقصود خود رسی‌ و آنان نیز به حق راه یابند»

آقای شریعتی عزیز!
برای اینکه اجر مجاهداتهایتان ضایع نشود اولا از این خشم به درگاه خدا استغفار نموده و در حضور رسانه ها از آن شهروند عرب و همه مردم ایران با خلوص نیت عذرخواهی کنید وگرنه روز حساب سختی خواهید داشت.
comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
comment
comment
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
comment
0
0
comment ای کاش، این نوشتهِ برگرفته از نهج البلاغه گهربار را به تمامی مسئولین نظام ارسال فرمایید، این برخورد اگرچه دورازانتظارنبود، اما دردآور انجابود که باکراهت شدید وبا تکبرناشی ازقدرت آن انسان زجرکشیده را دورساختند، ساختاربرگرفته از بزرگ بینی مسئولین بامردم ونگاه متکبرانه همچون غده سرطانی، اندام وشاکله نظام واجتماع را ازپا خواهدانداخت...
comment
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
comment
0
0
comment جناب آقای آهنگران کاش به جای موعظه واظهارفضل شما هم مانند نیروهای جهادی آستین همت بالا می زدید و با همان عبا وعمامه می رفتیدو همراه آن پیرمرد عرب زبان بیل وکلنگ به دست می گرفتید وکارعملی انجام می دادید وگرنه اظهارفضل که ازهرکسی برمی آید چه خوب گفته اند :به عمل کار برآید به سخندانی نیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار