تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۰
مشاور جدید امنیت ملی ترامپ در نخستین اظهار نظر خود درباره حمله انصارالله یمن به تاسیسات نفتی سعودی گفت این وضعیت را از نزدیک رصد می کنیم.
به گزارش ایرنا رابرت اوبرایان که روز چهارشنبه به سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب شد، در همراهی با رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به اینکه چه تصمیمی در قبال حمله به تاسیسات نفتی سعودی دارید و آیا به ایران حمله هوایی خواهید داشت یا خیر، افزود: ما در حال رصد این مساله هستیم. اکنون وزیر خارجه پمپئو در عربستان سعودی است و باید به کشور بازگردد.

وی ادامه داد: هر مشورتی که لازم باشد به رئیس جمهوری ارائه خواهم داد و این شرایط را از نزدیک رصد می کنیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم گفت هنوز اطلاعات جدیدی به دستم نرسیده است و شاید فردا درباره آن صحبت کنم.

جنبش انصار الله یمن، روز شنبه در واکنش به تداوم حملات جنگنده های سعودی به یمن و محاصره چندین ساله این کشور در عملیاتی تحت عنوان "توان بازدارندگی دوم" تاسیسات نفتی و پالایشگاه های بقیق و خریص واقع در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار داد.

میدان نفتی بقیق در شرق عربستان سعودی واقع شده که توان تولید روزانه هفت میلیون بشکه نفت را دارد و متعلق به شرکت نفتی سعودی آرامکو عربستان است.۷۰ درصد تولیدات این شرکت نفتی در پالایشگاه‌های بقیق تولید می شود. با این حمله ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستاه به طور موقت مختل شده است.

نیروهای انصار الله همچنین عربستان و نیز امارات را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کرده اند.

حمله انصارالله یمن به پالایشگاه های نفتی سعودی را می توان مختل کردن مهم ترین منبع درآمدی رژیم سعودی برای خرید میلیاردها دلار سلاح ساخت آمریکا به منظور بمباران مردم بی گناه یمن و تخریب زیرساخت‌های این کشور ارزیابی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار