تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۳۹۰۷۳
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
اتفاقی نادر در صدا و سیما / کارشناس برنامه به نشانه اعتراض استودیو را ترک کرد/ اختلاف نظر به خاطر سیاست های دولت در زمینه ریزگردها
برنامه 45 دقیقه شبکه خبر سیما با موضوع ریزگردها شاهد چالش مهمانان برنامه به اندازه ای بود که مهمان کارشناس این برنامه وسط پخش زنده برای اعتراض استودیو را ترک کرد.


شوشان: برنامه 45 دقیقه شبکه خبر سیما شامگاه شنبه با موضوع ریزگردها شاهد چالش مهمانان برنامه به اندازه ای بود که مهمان کارشناس این برنامه وسط پخش زنده برای اعتراض استودیو را ترک کرد.

به گزارش شوشان، موضوع برنامه شامگاهی 45 دقیقه شبکه خبر که به مباحث کارشناسی در موضوعات مختلف می پردازد، شب گذشته به مبحث داغ ریزگردها اختصاص داشت.

در این برنامه که اجرای ان را اسماعیل فلاح خبرنگار پیشین صدا و سیما در لندن به عهده داشت، سعید متصدی زرندی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور و پرویز کردوانی جغرافیدان و کارشناس پیشکسوت محیط زیست به عنوان میهمان حضور داشتند.

اواسط این برنامه جایی که اختلاف نظر میان مهمانان برنامه در مورد نقش سیاستگذاری های دولت های مختلف بر ایجاد، استمرار و گسترش جریان ریزگردهای غبار و خاک در غرب کشور بالا گرفت، مجری تلاش کرد با کنترل فضای برنامه، تنش ایجاد شده بین مهمانان را اداره کند اما موفق به این کار نشد.

کردوانی چهره ماندگار جغرافیا در اقدامی بی سابقه در صدا و سیما، با عصبانیت و به نشان اعتراض به کنترل شده بودن برنامه و محدودیت زمان و شرایط برای بیان حقایق، پس از پرخاش میکروفون یقه ای خود را کند و در میان اصرارهای پی در پی مجری برای حضور، از مقابل دوربین اصلی پخش زنده، برنامه را ترک کرد.

شاید این اولین بار است که یک میهمان برنامه در صدا و سیما وسط پخش زنده به نشانه اعتراض یک برنامه را ترک می کند؛ و پیش از این تنها در موارد نادری دیده شده بود که میهمان بعد از قطع عادی برنامه و در فاصله پخش میان برنامه طوری که به چشم مخاطبان امری غیرعادی جلوه نکند، بدون دید و اطلاع مخاطب، از حضور در ادامه برنامه انصراف دهد.

در سه دهه گذشته به خصوص از زمان گسترش شبکه های ماهواره ای و شبکه های مجازی رقیب صداوسیما فضای گفتگوهای این چنینی در صدا و سیما بارها با انتقاد کارشناسان و میهمانان برنامه و مردم روبرو شده است.

حال باید دید با تغییر مدیریت صدا و سیما و افق جدید، رویکرد جدیدی مبنی بر بازتر کردن فضا در برنامه های گفت و گو محور که به دلیل ارزان و ساده بودن تولید، بخش اعظمی از برنامه های زنده صدا و سیما را در برمی گیرد، حاکم خواهد شد تا این رسانه بتواند در رقابت پرفشار با رقبا، اعتماد و رغبت بینندگان بیشتری را به خود جذب کند.

comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۹
comment
comment
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
comment
5
2
comment بنده به طور زنده شاهد برنامه بودم. صحبنهای پرفسور کردوانی بیشتر جنبه مهندسی دارد و ایشان موضوع مدیریت را در فرمایششان لحاظ نمی کنند بعلاوه اطلاعات ایشان قدیمی است بهتر است صدا سیما از اساتید میانسال برتر دانشگاهها در حوزه محیط زیست کمک بگیرد.
comment
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
comment
5
1
comment زهی به رسالت رسانه ای!؟ قهر کارشناس براثر اختلاف نظر با میهمان برنامه و در اعتراض به سیاستهای دولت در مورد ریزگردها چه ربطی به صدا و سیما دارد که نویسنده آن را به بهانه ای جهت عقده گشائی تبدیل کرده؟ مگر این سایت مطالب را نمی خواند.
comment
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
comment
6
2
comment متاسفانه هنوز اهل قلم و الم متوجه نشده اند که برخی آدم ها صرفا لقب پیشکسوت را یدک می کشند و حرف هاشان کلیشه ای و تکراری است .
اینقبیل آدم ها دریایی اطلاعات و معلومات هستند به عمق یک بند انگشت که در مقابل اهل تخصص کم می آورند
برنامه هایتان را با اهل علم و تخصص پر کنید نه با صحنه گردان های تاریخ مصرف گذشته
comment
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
comment
1
5
comment متاسفانه علم پروفسور کردوانی و درک ایشون نسبت به حقایق پیش رو برای خیلی ها قابل درک نیست ایشون به راه حل های محدود و منطقی اشاره میکنند که همه حاضرند با تصورات و خیال پردازی خودشان و سیاه بازی های سازمان محیط زیست به خودشان دل خوشی دهند.و این خیانتی بود که سازمان محیط زیست چندی پیش در مقابل چهره ی ماندگار خود دکتر محمدباقر صدوق کرد که نظرات ایشون با پروفسور کردوانی خیلی نزدیک بود شاید دیگر نباید از چهر هی ماندگار یا ذکر درجه ی علمی آن ها نام برد ،البته بنده هم اگر جای دکتر کردوانی جلوی رییس سازمان حفاظت محیط زیست هم بودم میدان رو برای این حرف های رنگ و لعاب دار خالی میکردم که همیشه مشتری های زیادی داشته
comment
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
comment
0
0
comment بعضی دوستان فراموش کردن که پرفسور چرا این کار رو انجام داد.
ایشون میتونست تا صبح بشینه و راهکار بده و برنامه های سازمان محیط زیست رو تحلیل کنه و ایرادهاشو بگه. ولی با اینکارش خواست سازمان سرتاپا ایراد حفاظت محیط زیست را زیر سوال ببره. این سازمان تا حالا چه کرده برای محیط زیست این کشور پهناور؟ کدوم تالاب رو تونسته نجات بده. کدوم ریزگرد رو تونست برطرف کنه. فقط کارشون اینه که بشینن و دعا کنن که خدا بارون بزنه و یه مسکنی بشه برای درد ماها.
اتفاقا کار پروفسور بسیار درست بود. بالاخره یه نفر باید اعتراض خودشو نسبت به برنامه های ناکارآمد سازمان محیط زیست نشون بده. که ایشون طوری نشون داد که همه ببینن.
دستش درد نکنه، دمشم گرم
comment
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
comment
0
0
comment نظرات رو خوندم ... واقعا برای حامیان [...]متاسفم .. دکتر کردوانی به قضیه کارهای زیادی شده و نتیجه ای نداشته و کارهای زیادی قرار است انجام شود و نتیجه ای نخواهد داشت اعتراض کرد ... این اعتراض اوج فهمیدگی و مدیریت امثال این افراد [...]
comment
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
comment
0
0
comment من کاملا بانظر پروفسور کردوانی موافقم . ولی سازمانهای ما زیر بار حرف کارشناسی متاسفانه نمیروند اگر نظرات کارشناسان در همه زمینه ها اعمال میکردند خیلیاز مسائل کشور ما حل شده بود
comment
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
comment
0
0
comment سلام،
به ساحت دانش و تخصص آقای دکتر کردوانی هیچ اعتراضی وارد نیست.
درد واقعی آنجاست که. ..
گوش اگر گوش تووناله اگر ناله من آنچه البته به مقصد نرسد فریاد است.
اگر به سخن عالمان دلسوز کشور گوش نکنیم و عمل نکنیم ریزگردها و بحران آب ونابودی حیات وحش و مهاجرتهای وسیع به شهرها و... پیاپی بر مشکلات کشور می افزایند. حالا سازمان محیط زیست هر قدر خواست توجیه و تفسیر کند.
comment
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
comment
0
0
comment واقعامتاسفم برای کسانی که فکرمیکنندنظرات پروفسورکردوانی قدیمی است وبدردنمی خورد
شماکه سال هامدیریت کشوررابه عهده داشتید چه گلی به سراین کشورزده اید که ازین به بعد میخوایدمزنید
امیدورام همه به این درک برسیم که مابایدبه جایی برسیم که حسادت های شخصی راکناربگذاریم وفقط به فکرمنافع ملی باشیم وبس
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار