تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۷۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان : استقرار مواکب و توقفگاه خودرو در چذابه / تامین امنیت زائران اولویت مهم ستاد اربعین حسینی / طرح احداث خط آبرسانی از شهر بستان تا پایانه چذابه به طول 27کیلومتر در دست انجام است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: با برنامه ریزی ها و کارهای زیرساختی در دست انجام در مرزهای چذابه و شلمچه ، اربعین امسال باشکوه تر از سال های گذشته خواهد بود.

فرامند هاشمی زاده سه شنبه پس از بازدید از طرح های عمرانی و زیرساختی مرز چذابه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کارهای زیرساختی و عمرانی از مدتها قبل در مسیرهای منتهی به چذابه و شلمچه شروع شده و برخی از این طرح ها رو به پایان است ، هم اکنون شاهد فعالیت گسترده در بخش های راهسازی آبرسانی ، برق رسانی ، روشنایی ، احداث مسیر پیاده کاروان های اربعین حسینی ، آماده سازی توقفگاه های خودروهای سبک و سنگین در پایانه چذابه با هماهنگی دستگاههای اجرایی هستیم.

وی با اشاره به اینکه طرح های عمرانی و رفاهی زیر نظر کمیته زیرساخت ستاد اربعین حسینی استان خوزستان انجام می شود افزود: هم اکنون طرح احداث خط آبرسانی از شهر بستان تا پایانه چذابه به طول 27کیلومتر در دست انجام است که تاکنون پنج کیلومتر آن لوله گذاری شده است.

هاشمی زاده ابراز امیدواری کرد تا پیش از شروع حرکت کاروان های زائران اربعین حسینی طرح آبرسانی به چذابه که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در دست انجام است به پایان برسد.

وی گفت: در اربعین حسینی پارسال ، آبرسانی به زائران در پایانه چذابه با مشکلات و هزینه های فراوان با تانکر و از محل های دور انجام می شد ولی امسال به لطف الهی این مشکل را نخواهیم داشت. 

معاون هماهنگی امور هماهنگی استاندار خوزستان با بیان اینکه همه طرح ها و برنامه های رفاهی و خدماتی در پایانه چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز در راستای طرح جامع صورت می گیرد افزود: هر سال تعدادی از فازهای طرح جامع اربعین حسینی در چذابه اجرا می شود.

استقرار مواکب و توقفگاه خودرو در چذابه 

هاشمی زاده در ادامه با بیان اینکه امسال استقرار مواکب(مراکز پذیرایی) و طرح توقفگاه خودروهای سبک و سنگین ، روشنایی مسیرهای پیاده و اسکان موقت زائران به سرعت در حال انجام است گفت: با هماهنگی بین بخشی و تاکید و نظارت استاندار، این طرح ها در مراحل پایانی است. وی گفت: در تامین امکانات و تجهیزات امدادی ، درمانی و پشتیبانی هیچ مشکلی نداریم و خوشبختانه برای پروژه اربعین همه پای کار آمدند.

تامین امنیت زائران اولویت مهم ستاد اربعین حسینی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: همه تمهیدات و هماهنگی های لازم برای تامین امنیت و تردد بدون دغدغه زائران اربعین حسینی توسط نیروهای انتظامی ، امنیتی و مرزبانی انجام شده است.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که خروج زائران بدون مدارک قانونی از جمله گذرنامه و روادید معتبر امکان پذیر نیست و طبعا' از خروج آنان جلوگیری می شود. هاشمی زاده افزود: کار صدور روادید زائران اربعین حسینی در استان خوزستان شروع شده است.

بنا به این گزارش با وجود اینکه 18آبان روز اربعین حسینی است ولی حرکت کاروان های اربعین حسینی به سمت 2پایانه مرزی چذابه و شلمچه از 10 تا 15روز قبل شروع می شود و بازگشت آنان تا چهار روز پس از اربعین حسینی ادامه می یابد.

پایانه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز و پایانه مرزی شلمچه در 16کیلومتری غرب خرمشهر 2 کانون از سه کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی در سال 1395 بود.

در اربعین حسینی حدود 430هزار زائر از پایانه چذابه و 650هزار زائر از طریق مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.پیش بینی شده امسال شمار زائران اربعین حسینی در مقایسه با پارسال حداقل 20درصد افزایش یابد.

مرزهای شلمچه و چذابه از تیرماه 1382 پس از سرنگونی رژیم بعثی قرار برای تردد زائران دو کشور ایران و عراق و صادرات کالاهای غیرنفتی به این کشور فعال و عملیاتی شد. قرار است مرز خسروی در استان کرمانشاه نیز به عنوان چهارمین مرز رسمی برای تردد زائران اربعین حسینی امسال بازگشایی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار