تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۰۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
سازمان آتش‌نشانی شهرداری اهواز خبر داد:
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از ریزش کوه روی سه باب منزل مسکونی در بلوار نواب اهواز خبر داد.
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از ریزش کوه روی سه باب منزل مسکونی در بلوار نواب اهواز خبر داد.

محمود روزبهانی اظهار کرد: ساعت 19:17 امروز طی تماس شهروندان با سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اهواز حادثه ریزش کوه روی سه باب منزل مسکونی واقع در بلوار نواب روبه‌روی منازل کارون گزارش شد.

وی ادامه داد: اکیپ‌های آتش‌نشانی بلافاصله از نزدیک‌ترین ایستگاه‌های همجوار به محل حادثه اعزام شدند و مشاهده کردند ریزش کوه موجب تخریب سه باب منزل مسکونی شده است.

روزبهانی افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت و به کسی صدمه‌ای نرسیده است‌‌

وی تصریح کرد: با توجه به احتمال تکرار این حادثه در همین محدوده و خطرآفرین‌بودن آن نیروهای آتش‌نشانی ، شهرداری منطقه هفت و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول در حال مجاب‌کردن اهالی برای تخلیه فوری منازل این محدوده هستند.

لزوم جابجایی منازل آسیب‌دیده در حادثه ریزش کوه در بلوار نواب طی امشب

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به حادثه ریزش کوه روی سه باب منزل مسکونی بلوار نواب بر جابجایی فوری این سه منزل و منازل مجاور طی امشب تاکید کرد.

کیامرث حاجی‌زاده  اظهار کرد: ساعتی پیش ریزش کوه روی سه باب منزل مسکونی در بلوار نواب روبه‌روی منازل کارون اهواز موجب تخریب این منازل شد.وی ادامه داد: از این سه منزل مسکونی، یک واحد خالی از سکنه و دو واحد دیگر دارای سکنه بودند که از لحاظ ایمنی و خطرآفرینی دارای وضعیت فوق‌حادی هستند. البته خوشبختانه این حادثه تلفاتی در پی نداشت.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: این سه منزل مسکونی جزو 84 منزل مسکونی پرخطر منطقه 7 شهرداری اهواز هستند که بر اساس مصوبات اخیر ستاد بحران جابجایی ساکنان آن در اولویت قرار گرفته بود.

حاجی‌زاده ادامه داد: از این 84 منزل تاکنون 5 خانوار به شیرین‌شهر منتقل شده‌اند. در خصوص سه منزل مسکونی آسیب‌دیده در حادثه امروز نیز قبلا حکم قضایی برای تخلیه فوری صادر شده بود. وی افزود: دلیل عدم جابجایی این سه منزل امتناع ساکنان آن از انتقال به شیرین‌شهر و همچنین موکول شدن‌ اجرای حکم قضایی تخلیه به بعد از اربعین حسینی بود.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: برای حفظ جان شهروندان و همچنین به علت احتمال تکرار حادثه و خاص وضعیت منطقه ضمن درخواست ورود فوری مقام قضایی به این موضوع، به دستگاه‌های مربوطه شامل شهرداری، فرمانداری، نیروی انتظامی و راه و شهرسازی گفته‌ایم که همین امشب نسبت به جابجایی و انتقال این سه منزل و حدود 10 باب منزل مسکونی مجاور آن به شهرهای شیرین‌شهر یا رامین اقدام شود.

برچسب ها: ریزش ، کوه ، اهواز
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار