تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۱۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
معاون عمرانی استانداری خوزستان:
اقدامات اجرایی مهار کانون فوق بحرانی جنوب و جنوب شرق اهواز از ابتدای سال جاری شروع شده و پیش‌بینی می‌شود...
معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: اقدامات اجرایی مهار کانون فوق بحرانی جنوب و جنوب شرق اهواز از ابتدای سال جاری شروع شده و پیش‌بینی می‌شود که ظرف سه سال بتوانیم این کانون را مهار کنیم. 
  
فرامند هاشمی‌زاده در واکنش به صحبت‌های مطرح شده مبنی بر غیرقابل پیش‌بینی بودن پدیده گرد و غبار امروز در اهواز به علت فاصله نزدیک کانون این پدیده اظهار کرد: این پدیده از جهاتی قابل پیش‌بینی بود زیرا سرعت و جهت وزش بادهایی که به سمت استان می‌آیند، کاملا در مدل‌ها مشخص است. 
  
وی ادامه داد: بر اساس سرعت و جهت وزش این بادها می‌توان احتمال فعال شدن کانون‌های گرد و غبار را پیش‌بینی کرد، بنابراین فعالیت منشاء گرد و غبار امروز اهواز که کانون فوق بحرانی جنوب و جنوب شرق اهواز است، از جهاتی قابل پیش‌بینی بود. 
  
معاون عمرانی استانداری خوزستان در خصوص آخرین روند اجرای عملیات ضربتی دولت برای مهار ریزگردها در خوزستان عنوان کرد: در این برنامه عملیاتی، مهار کانون فوق بحرانی جنوب و جنوب شرق اهواز به وسعت 42 هزار هکتار ظرف سه سال پیش‌بینی شد. 
  
هاشمی‌زاده ادامه داد: این عملیات از اسفندماه سال گذشته پیش‌بینی و کارهای اجرایی آن از فروردین و اردیبهشت امسال آغاز شد و در همان ماه‌های اول پنج هزار هکتار نهال‌کاری در این کانون گرد و غبار صورت گرفت، که در فصل تابستان به علت عدم امکان کشت، نهال‌کاری در این کانون متوقف شد. 
  
وی افزود: در حال حاضر مجددا نهال‌کاری را در این کانون شروع کرده‌ایم. همچنین آبرسانی به این کانال برای آبیاری نهال‌ها به اتمام رسیده و برای بخش دیگر که آب‌دار کردن بخشی از اراضی این کانون بود، اقدامات اجرایی این کانال آبرسانی رو به اتمام است. 
  
معاون عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد: مسلما ظرف یک سال نمی‌توان این کانون را مهار کرد و چنین چیزی امکان ندارد که البته اقدامات اجرایی برای مهار این کانون از ابتدای سال جاری شروع شده و پیش‌بینی شده است که ظرف سه سال بتوانیم این کانون را مهار کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار