تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۱۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
این گردهمایی سراسری اسقف های کاتولیک جهان قرار است در فوریه سال 2019 در واتیکان برگزار شود.
کلیسای واتیکان از اسقف‌های کاتولیک سراسر جهان دعوت کرده تا در سال آینده میلادی در یک گردهمایی بزرگ در واتیکان برای بحران آزار جنسی کودکان از سوی کشیشان کاتولیک در سراسر جهان، چاره جویی کنند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک‌های جهان این تصمیم را در شرایطی گرفته که در سال‌های گذشته موضوع افشای آزارهای جنسی کشیشان کاتولیک علیه کودکان و نوجوانان در سراسر جهان یک بحران گسترده اخلاقی را در این کلیسا ایجاد کرده است.

دعوت به این گردهمایی در تاریخ کلیسای کاتولیک بی‌سابقه است.

چاره‌جویی جهانی پاپ برای آزار جنسی کودکان از سوی کشیش‌ها

قرار است گردهمایی سراسری اسقف‌های کاتولیک در 21 تا 24 فوریه سال 2019 با حضور بیش از 100 اسقف کاتولیک از سرتاسر جهان، در واتیکان برگزار شود و طی آن برای راه‌های جلوگیری از آزارجنسی کشیشان علیه کودکان و نوجوانان چاره‌جویی شود.

پاپ این تصمیم را در شرایطی گرفته که اخیرا درز یک گزارش از رفتارهای سوء جنسی کشیشان کاتولیک در آلمان جنجال گسترده‌ای به پا کرده است.

بر اساس گزارشی که نشریه آلمانی اشپیگل از نتایج یک تحقیق منتشر کرده در این کشور در فاصله سال‌های 1946 تا 2014 بیش از 3600 مورد آزار جنسی کودکان از سوی کشیشان کاتولیک ثبت شده که بیش از یک ششم از این آزارها به صورت تجاوز جنسی بوده است.

یکی از سخنگویان کلیسای کاتولیک در واکنش به انتشار این گزارش، این مساله را شرم‌آور و بسیار ناامید کننده توصیف کرده است.

کلیسای کاتولیک در سال‌های گذشته در واکنش به موارد افشای آزار جنسی کودکان و نوجوانان از سوی ارباب کلیسا همواره بر جهانی نبودن و گسترده نبودن این موارد تاکید داشته اما اقدام اخیر پاپ در دعوت از اسقف‌های کاتولیک به واتیکان نشانی از عقب‌نشینی کلیسای کاتولیک در این برداشت و جهانی بودن دامنه بحران اخلاقی است که این کلیسا با آن مواجه است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار