تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۲۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
همان زمانیکه دشمنان ما در سیرک مسخره ورشو حرف های مزخرف خود را می زدنند، ملت ایران با این بیانیه نشان داد که به دنبال پیشرفت همراه با امید هستند.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب در طلیعه دهه پنجم انقلاب اسلامی از مسئولان کشور خواست راه را برای ورود نسل مدیران جوان آماده کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه های دوم نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز پنجمین دهه پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خداوند متعال و مهربان در آستانه این جشن بزرگ هدیه دیگری به ملت ما داد. هدیه ای بسیار بزرگ و دوست داشتنی که امیدوارم خداوند نعمت قدرشناسی را نیز به ما کرامت کند.

وی در خصوص رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: صادر کننده این بیانیه یک رهبر الهی، نورانی، عارف، باصفا، شجاع، ولی فقیه زمان، دارای تجربه عالی مدیریت ولایی، حکیم، ژرف نگر، مصلح، مجاهدی کار کشته و با بیش از 55 سال سابقه مجاهدت است که در اوج فرزانگی و فرهیختگی و با اشراف تاریخی و شناخت جهان معاصر و ملت ها همراه با مهربانی و احساس پدری این مطلب را نگاشته است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: ایشان آرزوهای بزرگ ملت عزیز ما و آرزوی های ولایی و آرمان ها و مسیر طی شده، شرایط پیش رو و آینده را در پیش روی ملت ایران قرار دادند در حالیکه ملت ایران آماده انتقال میراث عظیم انقلاب اسلامی از چهل سال اول به نسل جوان جدید با طراوت است و در آستانه قرن پانزدهم قمری، قطعا قرن شکوفایی تمدن عظیم اسلامی به دست ملت ایران خواهد بود.

وی گفت: در این بیانیه امید واقع بینانه و خوشبینانه براساس خودباوری و دین باوری ترسیم شده است و تجربه شگرف انقلاب اسلامی، مد نظر قرار داده شده و درشرایطی که در مقابل ملت ایران در گذشته و در اثر حاکمیت طاغوت، حکومت ستم شاهی تحمیل شده بود، انقلاب اسلامی این روح خود باوری به ملت ما را بازگشت داد.

حاج علی اکبری تصریح کرد: در این پیام از یک سو عقلانیت، حکمت و ژرف نگر دیده شده و کلمات با پختگی و مستند به سنت های الهی و تجربه های تاریخ انقلاب اسلامی است و از طرف دیگر با یک بیانیه و منشور فقهی قوی روبرو هستیم که دارای بعد تربیتی، آسیب شناسی، جهادی و حماسی است و جامعیتی کامل دارد و علاوه بر آن زیبایی و روایی فوق العاده داشته و مملو از آرایه های ادبی، استعاره های استادانه، متنی دقیق و روان است.

وی ادامه داد: ویژگی بعدی این بیانیه نورانی یک روایت خلاقانه، بدیع و نوآورانه از انقلاب اسلامی است که به تبیین عمیق و رژفی از انقلاب پرداخته است روایتی کاملا واقع بینانه و مستدل دارد. این بیانیه آرمان خواهانه و مشکل گشا در برابر مسئولین است و تکلیف را روشن می کند.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: نکته مهم آن، انتقال میراث انقلاب به نسلی است که در حال از راه رسیدن است و اگر به نسل ادامه دهنده به شایستگی بسپارد، قطعا انقلاب ایران ماندنی خواهد شد. این بیانیه صراحت و صداقت انقلابی دارد و متواضعانه کاستی ها را می پذیرد و مشکلات را بررسی می کند. در این بیانیه انصاف کاملا دیده شده و در عین حال استوار، محکم و عزیزانه نوشته شده و حکایت از ایستادگی و مقاومت برای پیشرفت در کشور دارد.

وی گفت: پیام روشن این بیانیه این است که انقلابی تر بمانیم تا بیشتر پیشرفت کنیم و این بیانیه وظیفه ساز است. در تمامی این بیانیه عاطفه و محبت بخصوص نسبت به جوانان موج می زند. البته مخاطب این بیانیه دشمنان ما نیز هستند تا ببیند زمانیکه در نشست هایی به دنبال فروپاشی انقلاب هستند رهبری به دنبال پیشرفت و استقلال است.

حاج علی اکبری ادامه داد: همان زمانیکه دشمنان ما در سیرک مسخره ورشو حرف های مزخرف خود را می زدنند، ملت ایران با این بیانیه نشان داد که به دنبال پیشرفت همراه با امید هستند.

وی خاطر نشان کرد: این بیانیه نیز برای مسئولان و مدیران پیام دارد که مدیران فعلی، حلقه وصل با نسل جوان را باز کنند در عین اینکه باید مدیران فعلی متواضعانه خطاهای خود را بپذیرند و عذرخواهی کنند و خطوط این نقشه را در دستور کار خود قرار دهند و از آن استفاده کنند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه مخاطب این نامه بصورت خاص جوانان عزیز و رشید کشور هستند، تصریح کرد: رهبر انقلاب به خوبی جوانان را می شناسند، به همین دلیل روی سخن را با جوانان قرار داده اند درحالیکه دشمن هم هدف خود را استحاله همین نسل قرار داده و امیدواریم خود جوانان به میدان بیایند و نگذارند این بیانیه بایکوت و دستکم گرفته شود و آنرا بسط و گسترش دهند و مسئولیت تعریف کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار