تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: وجه به مقوله تربیت نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور دارد.
محمد تقی‌زاده پیش از ظهر امروز، یکشنبه (19 اسفندماه) در آیین گرامیداشت هفته تربیت اسلامی اظهار کرد: توجه به مهارت‌های ساده زندگی اجتماعی مثل محبت‌ورزی، احترام به قانون و خردورزی می‌تواند زمینه‌ساز رشد و توسعه شاخص‌های زندگی اجتماعی در جامعه شود. همچنین گسترش این مهارت‌های اجتماعی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور دارد.

وی با بیان اینکه تربیت آموزی بدون وجود مربیان تربیتی توانمند و خلاق امکان‌پذیر نیست، گفت: تربیت دانش‌آموزان بر اساس معیارهای دینی ملی، والاترین تجلی گاه حرفه مقدس معلمی است. تربیت دانش‌آموزان کاری فراتر از صرفا انتقال دانش است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: مدرسه به عنوان مهم‌ترین نهاد فرهنگ‌ساز پس از خانواده، محل یادگیری بهترین رفتارهای اجتماعی است. معلمان تربیتی نقش مهمی در انتقال این آموزه‌های تربیتی به دانش‌آموزان دارند.

تقی‌زاده با بیان اینکه معلمان تربیتی مهم‌ترین جایگاه را در هرم تعلیم و تربیت به خود اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: معلمان پرورشی و تربیتی با آموزش مهارت‌های اجتماعی به دانش‌آموزان، زمینه جامعه‌پذیر کردن آنان را فراهم می‌کنند. به بیانی دیگر جامعه پویا و توسعه‌محور تنها با اقدامات تربیتی مدون و برنامه محور محقق می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش‌آموزان خوزستانی، گفت: معلمان باید با استفاده از راهبرد کتاب خوانی مفاهیم نوین تربیتی را به دانش‌آموزان منتقل کنند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار