اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۷۰۵۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
عضو شورا خطاب به سرپرست شهرداری اهواز:
عضو شورای شهر اهواز گفت: سرنوشت شهرداران گذشته را نصب‌العین قرار دهیم، من دیده‌ام که مدیری از شهرداری را با پابند برده‌اند. شهرداری یک مجموعه عریض و طویل است که گردش مالی وسیعی دارد و باید کنترل شود.
حسین حیدری در هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز که امروز، دوشنبه (31 اردیبهشت‌ماه) در سالن جلسات شورا برگزار شد، در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: هفته گذشته با ۱۱ رای موافق استیضاح، آقای کتانباف کنار گذاشته شد و با همان ۱۱ رای نیز آقای شاعری به عنوان سرپرست شهرداری اهواز انتخاب و برای طی مراحل قانونی صدور حکم به وزارت کشور معرفی شد. 

وی افزود: از زحمات حدود ۲۰ ماهه آقای کتانباف و مجموعه مدیران شهرداری در طول دوران مسئولیت ایشان تشکر می‌کنم. به هر حال امکانات، بودجه و اعتبارات شهرداری در این حد بود. البته کارهای خوبی نیز در شهرداری انجام شده است، پروژه‌هایی به سرانجام رسیده و پروژه‌هایی نیز در حال انجام هستند، کارهای زیرساختی مختلفی نیز انجام شد اما نظر دوستان این بود که شهردار برکنار شود. 

عضو شورای شهر اهواز ضمن تبریک به شاعری به دلیل انتخاب به عنوان سرپرست شهرداری اهواز، گفت: برخی فکر می‌کنند چون من به سرپرستی آقای شاعری رای ندادم بعد از رای‌گیری نیز با او مخالف هستم در صورتی که چنین نیست. این انتخاب نتیجه دموکراسی است. شورای شهر نیز در نتیجه همین دموکراسی شکل گرفته است. در دموکراسی نیز اقلیت تابع اکثریت هستند. به همان نحوی که با کتانباف همکاری داشتم با آقای شاعری نیز همکاری خواهم داشت. 

حیدری ادامه داد: اما شرط این همکاری این است که سرپرست شهرداری در چارچوب قانون حرکت کند و زیر بار فشارها و سهم‌خواهی‌هایی که چه از درون و چه از بیرون به او فشار می‌آورد، نرود و قانون‌مدار باشد. 

وی گفت: در افکار عمومی، تصور می‌شود دوران سرپرستی دوران بی ثباتی و تزلزل است. امیدواریم که این گونه نباشد و مثل دوره‌ای که شهر، شهردار دارد؛ شهرداری کار خود را انجام دهد و این دوران باثبات باشد. به آقای شاعری توصیه می‌کنم که تا زمان صدور حکم از اعمال تغییرات در شهرداری خودداری کند، چرا که ممکن است حکم ایشان صادر نشود. توصیه می‌کنم تا صدور حکم از سوی وزارت کشور آقای شاعری با همین مجموعه همکاری کند. 

عضو شورای شهر اهواز افزود: پروژه‌هایی مثل پارک باهنر، خط L200 چهارشیر، پل ولایت و ورزشگاه الغدیر آماده افتتاح هستند، از آقای شاعری می‌خواهیم هرچه سریع‌تر برنامه افتتاح این پروژه‌ها را تعیین کند. پروژه‌هایی نیز که متوقف شده‌اند را نیز فعال کند. 

حیدری ضمن توصیه به سرپرست شهرداری اهواز نسبت به رعایت قانونمداری گفت: سرنوشت شهرداران گذشته را نصب‌العین قرار دهیم، من دیده‌ام که مدیری از شهرداری را با پابند برده‌اند. شهرداری یک مجموعه عریض و طویل است که گردش مالی وسیعی دارد و باید کنترل شود. باید از سرنوشت برخی شهرداران دوره‌های گذشته عبرت بگیریم. 

وی در خصوص دخالت شورای شهر در انتصاب مدیران شهرداری نیز گفت: دخالت در انتصابات از سوی شورای شهر خلاف قانون است و این کار وظیفه شورا نیست.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار