تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۷۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
رییس خوزستانی سبک سوپرساباکی کای‌کان دو آسیا:
رییس خوزستانی سبک سوپرساباکی کای‌کان دو آسیا گفت: هیات ورزش‌های رزمی خوزستان بیش از دو سال است که رییس ندارد و همین باعث شده است که خانواده پرقدرت رزمی استان نتواند از تمام پتانسیل خود استفاده کند.
هومن خدری با اشاره به آغاز فعالیت سبک سوپرساباکی از سال 1385 در خوزستان، اظهارکرد: این رشته در ابتدا به صورت آکادمیک در اهواز فعالیت خود را شروع کرد و با توجه به این‌که نمایندگان خوب و پر قدرتی در استان خوزستان داشتیم، ورزشکاران استان به رقابت های برون‌مرزی در کشورهای ژاپن، مراکش، تایلند، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان نیز اعزام شدند که این مهم باعث شد که خوزستان قطب رشته‌های بادی کنتاکت شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر بیش از یک هزار ورزشکار خانم و آقا در حال فراگیری این رشته سوپرساباکی هستند، گفت: یکی از خوبی‌های این رشته که باعث جذب علاقه‌مندان بیشمار شده، نوع استایل مبارزاتی آن است.

رییس خوزستانی سبک سوپرساباکی کای‌کان دو آسیا در ادامه با اشاره به این‌که هیات ورزش‌های رزمی خوزستان بیش از دو سال است به صورت سرپرست اداره‌ می‌‌‌شود، افزود:  نبود رییس هیات در خانواده پر قدرت رزمی باعث شده است این مجموعه نتواند از تمام پتانسیل خود استفاده کند، البته وجود آقای حسینی، سرپرست کنونی هیات ورزش‌های رزمی توانسته تا حد زیادی به پویایی این هیات کمک کند. قرار است  مجمع این هیات نیز ۲۱ خردادماه برگزار شود.

وی همچنین بیان کرد: این رشته در حال حاضر در کشورهای ارمنستان، ترکیه، عراق، افغانستان، امارات، آذربایجان، تایلند و گرجستان نماینده فعال دارد و هر ساله با توجه به اعلام سازمان جهانی برای میزبانی رقابت‌های جهانی، مسابقات در یکی از این کشورها برگزار می‌شود . لازم به ذکر است که مجموعه ما نیز در حال رایزنی برای اعطا نمایندگی به کشورهای روسیه، عمان، قطر،  ژاپن و کره‌جنوبی است و به زودی شاهد برپایی مرکز سازمان در این کشورها خواهیم بود.

خدری عنوان کرد: این سازمان با توجه با فعالیت گسترده خود در سطح آسیا  از تیم کاملا علمی برای رایزنی‌های متفاوت جهت بسط و گسترش ورزش‌های رزمی استفاده کرده است و در همین راستا نیز می‌توان به انتصاب آقای امیر خورشیدی، مدرس و استاد دانشگاه به عنوان مشاور روابط بین‌الملل در آسیا نام برد.

وی در پایان، گفت: ‌این سازمان چند روز پیش نیز با اعطای دان ۳ افتخاری به آقای غلامرضا صفرنژادی در خوزستان که با حمایت‌های مالی و معنوی خود باعث رشد این رشته در استان شده است، تشکر کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار