تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۸۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به آمادگی برای کشت پاییزه در استان گفت: حدود 860 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان‌ها به زیر کشت پاییزه می‌روند.
کیخسرو چنگلوایی با اشاره به آمادگی برای کشت پاییزه در استان اظهار کرد: امسال پیش بینی شده است تا کشت پاییزه در سطح حدود 860 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان‌ها انجام بگیرد. در این زمینه مهمترین محصول کشت شده چه از نظر استراتژیک و چه سطح زیر کشت نیز کشت گندم خواهد بود.

وی افزود: از دیگر محصولات مهم که در پاییز در استان خوزستان کشت می‌شوند می‌توان به چغندرقند، کلزا، سبزی و صیفی و جو و دیگر محصولات اشاره کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در بحث تامین آب مورد نیاز کشت پاییزه هیچ مشکلی نخواهیم داشت و در این زمینه برای کشت آمادگی کامل داریم و امیدواریم شاهد عملکرد مناسبی در این زمینه نیز باشیم.

چنگلوایی ادامه داد: در زمینه منابع آبی باید گفت که امسال خوشبختانه ذخیره آب پشت سدها بسیار مناسب و همچنین ترسالی نیز پیش بینی شده است؛ بنابراین مساله‌ای در بحث تامین آب موردنیاز پاییزه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در خصوص پیش بینی میزان برداشت محصول از کشت پاییزه استان نمی‌توان اظهار نظر کرد زیرا این مساله به شرایط مختلف آب و هوایی، تامین آب و... ارتباط دارد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار