تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۸۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری ریاست جمهوری دوازدهم ساعت ۸ صبح روز شنبه آغاز شد. این در حالی است که تا پایان زمان ثبت نام روز چهارم در مجموع ۱۰۵۴۵ نفر اعلام داوطلبی کرده بودند و غیر از «محمدباقر قالیباف» و «سعید جلیلی» تقریبا همه گزینه های شاخص برای کاندیداتوری ثبت نام کرده اند.
پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری ریاست جمهوری دوازدهم ساعت ۸ صبح روز شنبه آغاز شد. این در حالی است که تا پایان زمان ثبت نام روز چهارم در مجموع ۱۰۵۴۵ نفر اعلام داوطلبی کرده بودند و غیر از «محمدباقر قالیباف» و «سعید جلیلی» تقریبا همه گزینه های شاخص برای کاندیداتوری ثبت نام کرده اند.

به گزارش «تابناک»، ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور انجام می‌شود و امروز؛ شنبه آخرین فرصت اعلام کاندیداتوری داوطلبان است.

این خبر تکمیل می‌شود:

کاندیداتوری بازیگر سریال شهرزاد
بازیگر سریال‌های شهرزاد و کیمیا با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.
بیژن میرافشار بازیگر سریال‌های شهرزاد و کیمیا صبح  امروز (شنبه 26  فروردین) با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.
کیمیا

زاهدی هم داوطلب ریاست جمهوری شد
زاهدي رئيس كميسيون آموزش و تحقیقات مجلس و وزیر علوم دولت احمدی‌نژاد برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.
چه کسانی در روز آخر ثبت‌نام کردند؟/ محمد هاشمی و سه وزیر احمدی‌نژاد کاندیدا شدند/جدول اسامی کاندیداهای شناخته‌شدهبازدید کدخدایی از ستاد انتخابات
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و سخنگوى هيئت مركزى نظارت بر انتخابات رياست جمهورى دوازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور از روند ثبت نام کاندیداها در آخرین روز نام نویسی بازدید کرد .
برادر هاشمی آمد
محمد هاشمی رفسنجانی، عضو  سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام و برادر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.
چه کسانی در روز آخر ثبت‌نام کردند؟/ محمد هاشمی و دو وزیر احمدی‌نژاد کاندیدا شدند/جدول اسامی کاندیداهای شناخته‌شده

ثبت نام  سفیر سابق ایران در سوریه 

سیداحمد موسوی سفیر سابق ایران در سوریه و معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور در دولت سابق در انتخابات رياست جمهوری ثبت نام كردند.

 عبدالحسین مقتدایی اعلام کاندیداتوری کرد

استانداری دولت اصلاحات، نمایندگی مردم آبادان در مجلس، عضویت در شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از جمله سوابق وی است.

 ثبت نام مشاور نعمت زاده

 حجت الاسلام گرامیان با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.
 حجت الاسلام سیدعلی گرامیان مشاور فرهنگی وزیر صنعت، صبح  امروز (شنبه 26  فروردین) با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وزیر کشاورزی احمدی‌نژاد هم ثبت نام کرد

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم برای کاندیداتوری در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

خلیلیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه در شرایط اقتصادی نامطلوبی هستیم به دلیل سمت اجرایی که داشتم به این نتیجه رسیدم که در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنم.

خلیلیان متولد سال 1338 و دارای دکترای اقتصاد کشاورزی است.

وزیر آموزش و پرورش احمدی‌نژاد و یکی از کاندیداهای جمنا ثبت نام کرد

حمیدرضا حاجی‌بابایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش دولت محمود احمدی‌نژاد و نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور، گفت: من کاندیدای جمنا هستم.
حاجی بابایی
حمیدرضا حاجی‌بابایی داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران، گفت: دو حلقه مفقوده در کشور لمس می‌کنیم که یکی ناکارآمدی است. انقلاب ما انقلابی بزرگ است و در تمام هماوردها موفق بودیم، اما در کارآمدی نیاز به افراد جدید داریم.

وی افزود: دوم نادیده گرفتن مردم از مدیریت اجرایی است. مردم با تمام قدرت در عرصه اقتصاد و فرهنگ حضور ندارند و مدیریت باید کاملا مردمی باشد، لذا من نام دولتم را "دولت کارآمدی و مردمی" گذاشتم که کارآمدی، اشتغال، سرمایه‌گذاری، مبارزه با فساد و تمام امور را شامل می‌شود.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: مردمی بودن یعنی شهروند درجه یک داشته باشیم و مردم در جریان همه امور قرار بگیرند. مسئولان در خانه شیشه‌ای قرار بگیرند و در کنار آن هم کسی ناکارآمدی داشت، برای مردم روشن شود و عموم مردم در جریان کار مدیران قرار بگیرند.

حاجی‌بابایی اظهار داشت: باید سیاست‌ این چنین دولتی ضمن تعامل با همه کشورها براساس حکمت، عزت و مصلحت اداره شود. کشور را جناحی و سیاسی نمی‌شود اداره کرد و ما همه چیز را سیاه و سفید نمی‌بینم.

وی تصریح کرد: با حرکت قدرتمندانه‌ای که در کشور برنامه‌ریزی شده، باید کشور را جلو ببریم که برای این کار من بیست و دو طرح دارم.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره ساز و کار جبهه مردمی در مورد معرفی کاندیدای نهایی، گفت: جبهه مردمی در اطلاعیه‌ای بیان کرد به 5 کاندیدا رسیده و هر کسی بتواند آرای اول را داشته باشد، قطعا باید مابقی را به همان سمت هدایت کرد. ما باید انتخابات را براساس صداقت جلو ببریم. هر کسی می‌تواند کاندیدا باشد و تفسیر هر حرکتی با گروهی است که آن حرکت را انجام می‌دهد. مدیریت اجرایی جبهه مردمی در دست من نیست و درباره بازشماری آراء در مجمع عمومی دوم باید از سخنگوی جبهه سؤال بپرسید.

حاجی‌بابایی درباره عمکلرد دولت یازدهم تصریح کرد: اگر دولت فعلی را دولت موفقی می‌دیدم قطعا با آن موافقت و به آن کمک می‌کردم، اما روشن است که دولت موفق نشد به اهدافش دسترسی پیدا کند.

وی ادامه داد: اعتقادم بر این است که به جای هفتصد هزار شغل می‌توان تا مرز ایجاد یک و نیم میلیون شغل  پیش رفت. میلیون‌ها جوان امروز بیکار هستند و نرخ بیکاری 12.6 می‌تواند افزایش پیدا کند و اگر امسال یک میلیون شغل ایجاد کنیم، باز هم درصد بیکاری همان دوازده درصد است. تورم به دلیل تزریق چهل هزار میلیارد صکوک و اوراق دو رقمی شد و در اردیبهشت و خرداد افزایش تورم را خواهیم داشت که برای اقتصاد کشور شکننده است. یک دولت کارآمد و مردمی با حضور هزاران مدیر موفق می‌تواند سرعت اشتغال را افزایش دهد.
داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: در این باره  ملاک و معیار سخن رهبری است.
حاجی‌بابایی درباره نوع ورود جبهه مردمی به انتخابات، عنوان کرد: در نوع نگاه به انتخابات در بین اصولگرایان حس می‌شد مردم کمتر تاثیرگذارند، اما با حرکتی که در جبهه مردمی شروع شد، در نتیجه این مردم هستند که بگویند چه کسی کاندیدای نهایی جبهه مردمی خواهد بود، چرا که هر روز نظرسنجی‌های مختلف بیرون می‌آید.
وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه آموزش و پرورش در کشور، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید دولت محور باشد و دولت به آن کمک کند.
نماینده پیشین مجلس کاندیدای ریاست جمهوری شد/ امام شورای نگهبان را در بالاترین جایگاه قرار داد

عوض حیدرپور نماینده پیشین مجلس در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

عوض حیدرپور نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی که صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور، در انتخابات ریاست جمهوری 96 ثبت نام کرد.

عوض حیدرپور ثبت‌نام انتخابات
 عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا در دوره نهم مجلس شورای اسلامی پس از ثبت‌‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران، گفت: ما در جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های گذشته شیب‌مان به سمت بالا بوده و امروز نیاز کشور ما شتاب بیشتر است.

وی با بیان اینکه وحدت، همدلی و همزبانی یک نیاز اساسی است، افزود: تأکید حضرت امام(ره) بر وحدت و همدلی بوده و امیدوارم با پیروزی، این وحدت را به‌ وجود بیاوریم.

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری، ادامه داد: برای ایجاد رونق، علیه جنگ اقتصادی‌ که به پا شده، باید هدف‌گذاری‌هایی انجام دهیم که توطئه‌های غربی‌ها خنثی شود، باید یک اقتصاد مقاوم داشته باشیم که نظام را تحت تأثیر فشارها قرار ندهند.

حیدرپور تصریح کرد: ما برای اسلام، انقلاب کردیم، اما کاستی‌هایی در حوزه فرهنگ وجود دارد که باید ایران را به جایی برسانیم که تداعی یک کشور کاملا فرهنگی و اسلامی باشد. من از عموم ملت دعوت می‌کنم در روز انتخابات شرکت کنند و ایران را در مسیری قرار دهند که شاهد پیشرفت ملت ایران باشیم.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان هر طور تشخیص دهد، باید تمکین کنیم و فصل‌الخطاب است. امام شورای نگهبان را در بالاترین جایگاه قرار داده‌اند.




جدول اسامی نامزدها و سمت فعلی یا سابقه مهم آن‌ها بر اساس روز ثبت‌نام، تاکنون به شرح زیر است:


ردیف

زمان ثبت‌نام

نام داوطلب

سمت یا سوابق

۱

روز اول

سیدمصطفی میرسلیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام،سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری و مشاور عالی رئیس‌جمهور در دوره آیت‌الله خامنه‌ای، وزیر ارشاد دولت دوم هاشمی‌رفسنجانی، رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

۲

روز دوم

مسعود زریبافان

رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس‌جمهور در دولت دوم احمدی‌نژاد، عضو دوره دوم شورای اسلامی شهر تهران

۳

روز دوم

حمید بقایی

رئیس سازمان میراث فرهنگی در دولت اول احمدی‌نژاد، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در دولت دوم احمدی‌نژاد

۴

روز دوم

محمود احمدی‌نژاد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس دولت‌های نهم و دهم، شهردار اسبق تهران

۵

روز دوم

محمدعلی پورمختار

نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجالس نهم و دهم، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم

۶

روز سوم

سیدمصطفی هاشمی‌طبا

وزیر صنایع سنگین در دولت‌ شهید باهنر، وزیر صنایع در دولت اول موسوی، رئیس سازمان تربیت بدنی و معاون رئیس‌جمهور در دولت دوم هاشمی‌رفسنجانی و دولت اول خاتمی

۷

روز سوم

سیدمحمد غرضی

نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی از اصفهان، وزیر نفت دولت شهید باهنر و دولت اول موسوی، وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت دوم موسوی و هر دو دولت هاشمی‌رفسنجانی، عضو دوره اول شورای اسلامی شهر تهران

۸

روز چهارم

مهدی کلهر

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور ایران در دولت‌های نهم و دهم و در مقطعی مشاور سازمان صداو سیما

۹

روز چهارم

حسن نوروزی

نماینده دوره‌های هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی

۱۰

روز چهارم

محسن غرویان

مدرس حوزه علمیه قم

۱۱

روز چهارم

مصطفی کواکبیان

نماینده فعلی مجلس و دبیرکل حزب مردم‌سالاری

۱۲

روز چهارم

علیرضا زاکانی

مدیر سایت جهان‌نیوز، نماینده دوره‌های هفتم تا نهم مجلس شورای اسلامی (رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم)،دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، رئیس سازمان بسیج دانشجوئی کشور (۷۹ تا ۸۲)

۱۳

روز چهارم

حسن روحانی

رئیس دولت یازدهم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده دوره‌های سوم تا پنجم مجلس خبرگان رهبری، نماینده دوره‌های اول تا پنجم مجلس شورای اسلامی (نایب‌رئیس مجالس چهارم و پنجم)، دبیر شورای عالی امنیت ملی در دولت‌های هاشمی‌رفسنجانی و خاتمی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام (از ۷۱ تا ۹۲)

۱۴

روز چهارم

ابراهیم رییسی

تولیت آستان قدس رضوی (ع)، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده دوره‌های چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری، جانشین دادستان تهران (۶۴ تا ۶۸)، دادستان تهران (۶۸ تا ۷۳)، رئیس سازمان بازرسی کل کشور (۷۳ تا ۸۳)، معاون اول قوه قضائیه (۸۳ تا ۹۳)، دادستان کل کشور (۹۳ تا ۹۴)، رئیس شورای نظارت بر صدا وسیما (۹۱ تا ۹۵)، دادستان سابق ویژه روحانیت

15

روز پنجم

حمیدرضا حاجی بابایی

وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی

حاج بابایی نمایندگی مردم همدان را در ادوار پنجم، ششم، هفتم و هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی بر عهده داشت و طی دوره‌های هفتم وهشتم عضویت در هیئت رئیسه مجلس را تجربه کرد. همچنین در سوابق پارلمانی وی، عضویت در کمیسیون‌های تلفیق، اصل نود، محاسبات و بودجه و امنیت ملی و سیاست خارجی دیده می ‌شود.

16

روز پنجم

صادق خلیلیان

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم

17

روز پنجم

محمد هاشمی

رئیس سازمان صدا و سیما در دهه 60، عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام

18

روز پنجم

محمد مهدی زاهدی

وزیر علوم در دولت اول محمود احمدی‌نژاد و در زمان دولت دوم احمدی‌نژاد سفیر ایران در مالزی و پس از آن در دوره نهم و دهم نماینده کرمان و ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی ایران

19

روز پنجم

عوض حیدرپور

نمایندهٔ سابق حوزهٔ انتخابیهٔ شهرضا، دهاقان، منظریه در دوره نهم، دورهٔ هشتمودورهٔ هفتممجلس شورای اسلامی

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار