تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۳۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی خوزستان گفت: از پرداخت هرگونه وجه به صورت کارت به کارت باید ممانعت شود، زیرا بعضی از کلاهبرداران شهروندان را با شیوه‌هایی ماهرانه متقاعد به پرداخت می‌کنند.
سرهنگ شاهین حسنوند با هشدار در خصوص استفاده از اینترنت اظهار کرد: شهروندان اطلاعات مهم کارت یا حساب بانکی خود به ویژه رمز عبور را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

وی افزود: همچنین باید در زمان استفاده از اینترنت بانک بالاخص با استفاده از کامپیوترهای عمومی از صفحه کلید مجازی جهت وارد کردن رمز و پسورد استفاده شود.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی خوزستان ادامه داد: باید هنگام وارد کردن اطلاعات حساب بانکی از اصالت سایت که مربوط به بانک است اطمینان حاصل شود زیرا کلاهبرداران با جعل درگاه بانک اقدام به سرقت اطلاعات حساب و برداشت از آن می‌کنند.

حسنوند در خصوص داد و ستدهای فضای مجازی مخصوصاً آگهی‌هایی که مشکوک هستند، گفت: از پرداخت هرگونه وجه به صورت کارت به کارت باید ممانعت شود، زیرا بعضی از کلاهبرداران شهروندان را با شیوه‌هایی ماهرانه متقاعد به پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: افراد سودجو با ارسال پیامک در خصوص برنده شدن شهروندان در قرعه کشی، اقدام به دریافت وجه جهت ارسال جایزه می‌کنند که پس از دریافت وجه یا هیچ جنس و کالایی برای قربانی ارسال نمی‌شود و یا در صورت ارسال، کالایی که ارزشی کمتر از مبلغ واریزی دارد به قربانی تحویل داده می‌شود. 

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی خوزستان توصیه کرد: شهروندان هنگام مشاهده پیامک‌های دریافتی در مورد برنده شدن در قرعه‌کشی هیچگونه مشخصات حساب بانکی از جمله رمز اینترنتی، تاریخ انقضا و CVV2 را ارسال نکنند.

وی در پایان از شهروندان درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضای مجازی يا پيام‌رسان‌های موبايلی مراتب را از طريق نشانی پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار