تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۰۱۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۶
گزارش تصویری
وزیر ارتباطات و فناوری گفت: اجرای پایلوت طرح فیبر نوری خانگی از استان خوزستان شروع کردیم و مقرر شده تا بودجه اضافه هم برای آن اختصاص داده شود. /به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، محمود واعظی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از خط تولید شرکت جی. ال. ایکس خرمشهر اظهار کرد: در داخل ایران برخی از کارخانجات و شرکت های این چنینی هستند که باید تقویت شوند. هم اپراتورها و هم ما باید به این شرکت های تولید ملی کمک کنیم ولی آنها هم باید کیفیت محصولات تولیدی خود را بالا ببرند./دکتر محمود واعظی ظهر امروز در مراسم افتتاح برخی طرح های ارتباطی در آبادان اظهار کرد: خیلی خوشحالم چنین روزهایی که برای کشور ما جزو ایام الله هست در این منطقه بسیار مهم و از نظر معنوی باارزش حضور پیدا کرده ام. هیچ کدام از دعوتنامه هایی که در این ایام می آید فکر نمی کنم خیلی زود اجابت شود ولی من بلافاصله موافقت کردم فقط به نیت اینکه دوران جنگ هشت ساله را و آنچه بر این کشور گذشت را تداعی کنم.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان  ، محمود واعظی پیش از ظهر امروز در حاشیه اولین لینک فیبر نوری خانگی (FTTH) در منزل خانواده معظم شهدا در آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این سفر، سه افتتاح بزرگ داریم که بخشی از آنها به شهرهای آبادان و خرمشهر اختصاص دارد.

وی افزود: برای افتتاح این پروژه ها شرکت مخابرات ایران، اپراتورها، شرکت ارتباطات زیرساخت و منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری خوبی داشتند. بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای افتتاح این پروژه ها هزینه شده است.

واعظی با اشاره به اینکه در اهواز نیز NIX شهر را افتتاح می کنیم، گفت: در شرکت مخابرات ایران تصمیم گرفتیم تا فیبر نوری را به محل های اقتصادی، بخش های کار و همچنین بخش خانگی ببریم که اولین استان برای پایلوت خوزستان، اولین شهر آبادان و اولین خانه نیز خانه شهید است. مقرر شده تا این فیبر نوری خانگی را به یک میلیون مکان ببریم و با این کار تحول خوبی را در منطقه آزاد اروند و شهر آبادان ایجاد کنیم.وزیر ارتباطات بیان کرد: اجرای پایلوت طرح فیبر نوری خانگی از استان خوزستان شروع کردیم و مقرر شده تا بودجه اضافه هم برای آن اختصاص داده شود. 

وی با اشاره به اینکه با افتتاح این پروژه ها، گام خوبی برای جلب رضایتمندی مردم برداریم، بیان کرد: دولت خیلی دغدغه خوزستان را دارد و واقعا هر بار که ریزگردها در این استان مردم را دچار مشکل می کند ما نیز غصه می خوریم.

واعظی عنوان کرد: برای حل مشکل گرد و غبار آنچه که مربوط به سرزمین ایران است را در فاصله کوتاه با سرمایه گذاری اقدامات لازم را انجام می دهیم. بخش خاصی از این مشکل نیز در حوزه کشور عراق هست که مذاکرات را برای این بخش شروع کرده ایم.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تا حل مشکل ریزگردها وظیفه دولت است که به توسعه خوزستان توجه جدی داشته باشد، یادآور شد: مردم خوزستان با این همتی که مشارکت بالایی برای انتخابات داشتند وظیفه و مسئولیت دولت را سنگین تر کردند تا به مردم این استان خدمت کند.


محمود واعظی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از خط تولید شرکت جی. ال. ایکس خرمشهر اظهار کرد: در داخل ایران برخی از کارخانجات و شرکت های این چنینی هستند که باید تقویت شوند. هم اپراتورها و هم ما باید به این شرکت های تولید ملی کمک کنیم ولی آنها هم باید کیفیت محصولات تولیدی خود را بالا ببرند.


وی افزود: اگر مردم از کیفیت محصولات تولید ملی رضایت داشته باشند و در عین حال بازار فروش هم داشته باشند قطعا به تقویت تولید در این شرکت ها کمک می کنیم.

واعظی عنوان کرد: بازدید از این شرکت در برنامه های قبلی من نبوده ولی برای اینکه بررسی کنیم به چه شکلی می توان آن را مورد حمایت قرار داد برای بازدید از آن آمدم. شرکت های ملی می توانند تولید ملی را ارتقا داده و در عین حال باعث اشتغالزایی شوند؛ به عنوان نمونه همین شرکت حداقل باعث اشتغالزایی یک هزار نفر می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط با توان تولید کشور ایران در حوزه تلفن های همراه گفت: قطعا توان ملی ما در این حوزه خوب است ولی به هر حال روزانه گوشی های جدید بسیاری در سراسر دنیا با فناوری های بروز تولید می شود. در حوزه تولید ملی باید کاری کنیم تا از نظر علمی و فنی نیز همپای سایر شرکت های جهانی حرکت کنیم.

واعظی بیان کرد: به هر حال مردم برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و قطعا وقتی بدانند موبایل با کیفیت و قیمت مناسب ملی تولید می شود دیگر دلیلی ندارد که از کالای خارجی استفاده کنند.


دکتر محمود واعظی ظهر امروز در مراسم افتتاح برخی طرح های ارتباطی در آبادان اظهار کرد: خیلی خوشحالم چنین روزهایی که برای کشور ما جزو ایام الله هست در این منطقه بسیار مهم و از نظر معنوی باارزش حضور پیدا کرده ام. هیچ کدام از دعوتنامه هایی که در این ایام می آید فکر نمی کنم خیلی زود اجابت شود ولی من بلافاصله موافقت کردم فقط به نیت اینکه دوران جنگ هشت ساله را و آنچه بر این کشور گذشت را تداعی کنم.

وی افزود: حال و هوای فداکاری ها، ایثارگری ها و جانفشانی هایی که بهترین فرزندان این مرز و بوم داشتند را دوباره تداعی می کنیم. روز سوم خرداد روز آزادی خرمشهر برای همه ملت ایران از ارزش بسیار بالایی برخودار است. خوشحالم از اینکه امروز اینجا هستم و از فرصت استفاده کرده و به همه رزمندگان دفاع مقدس، فرماندهان سپاه و بسیج، ارتش و تمام کسانی که برای عزت امروز ما در آن دوران بهترین سرمایه خود که خون و جانشان بوده را تقدیم نظام و اسلام کردند تا امروز در ایران امنیت داشته باشیم و توانمند برای صیانت از حریم ائمه اطهار باشیم، سلام و درود می فرستم.

واعظی بیان کرد: اگر این ایثارگری ها و فداکاری ها نبود امروز جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این نبود و برای همیشه به شهدا، ایثارگران و رزمندگان چه نسل امروز و یا آینده بدهکار هستیم. امروز ۱۳۵ شهید که از شهدای غواص هم بین آنها داریم در این منطقه به میزبانی مردم وارد شدند و امیدوارم خداوند به همه ما مسئولان این توفیق را بدهد که یادمان نرود چه کسانی برای این نهال روز جمهوری اسلامی که اکنون به درخت تنومند تبدیل شده به جای آبیاری خون ریختند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه امروز وارث نظامی هستیم که برای بسیاری از کشورهای منطقه و اسلامی الگو هستند، گفت: باید تشکر و قدردانی کنم از استاندار خوزستان و سایر همکاران برای اینکه زحمت کشیده و مجری خوبی برای برگزاری یک انتخابات باشکوه بودند.

واعظی در ادامه تأکید کرد: باید از طرف دولت و رئیس جمهور قدردان مردم استان خوزستان باشیم چون با همه مشکلاتی که داشتند و می دانیم و همین که هر روز صبح از منزل بیرون آمده و با ریزگردها مواجه می شوند کافی است ولی حضوری باشکوه در انتخابات داشتند. مردم خوزستان مشکل بیکاری و معیشت دارند ولی در انتخابات به جای اینکه یک راه برای نظام تعیین و تکلیف آیندگان را تعیین کنند آمدند و یک تصمیم عاقلانه گرفته و با آن به صورت کاسبکارانه برخورد نکردند؛ مردم کشور حضور آگاهانه و مشارکت حداکثری پای صندوق های رأی را به نمایش گذاشتند.

وی گفت: امروز روز همکاری و رفاقت است و مهم نیست مردم به چه کسی رأی دادند. کسی حق تجسس در رأی دهی به کدام کاندیدا از سوی شهروندان را ندارد و این حق شهروندی است. مهم برای ما این نیست که به چه کسی رأی داده اند و آن چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار است لبیک گفتن مردم به امر مقام معظم رهبری هست. اگر می دانستند از ساعت ۱۲ به بعد دیگر تمدید نمی شود مطمئن هستم زودتر آمده و میزان مشارکت باز هم بیشتر بود ولی باز هم خوب بود و از تمامی مسئولان بابت برگزاری انتخابات و از مردم بابت حماسه آفرینی آنها تقدیر و تشکر می کنم.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: اینکه افتتاح امروز ما در این منطقه هست آن را به فال نیک می گیریم تا خون شهدا به ما کمک کنند که هرآنچه در دولت یازدهم با مردم قول و قرار داشتیم را طی سه ماه آینده محقق کنیم. در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد اروند به دنبال توسعه زیرساخت های ارتباطی آبادان، خرمشهر و جزیره مینوشهر بودیم که کار ساماندهی این زیرساخت ها جزو اهداف ما بود.

واعظی گفت: منطقه آزاد اروند خوب فکر کرده و طرح های بسیار خوبی برای آینده دارد و یکی از غصه های ما همواره این بوده که این شهرهای با نقش پررنگ در جنگ و خط مقدم در دفاع مقدس چرا باید آبادانی آنها اینقدر طول بکشد. سهم و نقشی که مردم این منطقه در دفاع مقدس دارند قابل مقایسه با هیچ نقطه ای از کشور نیست و برای همین این خطه از اهمیت بالایی برای ما برخودار است و آن را عزیز می دانیم.

وی افزود: جوانان برای عیدی خود در قالب کاروان های راهیان نور به این خطه آمده و تا یک سال خود را شارژ می کنند و این همان معنویت موجود در این خطه است که باید از آن استفاده کرد.

واعظی بیان کرد: همت و مشارکت مادی مدیرعامل منطقه آزاد اروند باعث شد تا پایلوت خط کشیدن یک میلیون در سراسر کشور از اینجا باشد. به دنبال کار بزرگتری هم هستند تا این منطقه به عنوان منطقه پایلوت دارای شهرهای هوشمند شوند.


وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در این سه سال و ۹ ماه گذشته نگاه ویژه ای به خوزستان داشتیم، گفت: در این سفر پروژه هایی که در آبادان، خرمشهر و اهواز افتتاح می شود حدود ۲۰۶ میلیارد تومان و در بخش های مختلف است. مجموعه پروژه های دیگری که تاکنون به بهره برداری رسیده ۹۵۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در سه اپراتور همراه اول، ایرانسل، رایتل در کنار شرکت مخابرات ایران، سازمان فناوری اطلاعات و شرکت زیرساخت است. تاکنون تحرک خوبی داشتیم و به همین دلیل رتبه خوزستان در زمینه زیرساخت های ارتباطی از ۱۶ به ۱۱ ارتقا پیدا کرده و این خبر بسیار خوبی است. همچنین شبکه انتقال استان خوزستان در سه سال اخیر پنج و نیم برابر، شبکه پهنای باند هفت برابر و مشترکان اینترنت آن ۱۰ برابر شده است.

واعظی خبر داد: تاکنون ۷۱ شهر استان توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل از نسل سوم و چهارم ارتباطی برخوردار هستند. همچنین دو هزار و ۳۸۱ روستا را اینترنت دادیم.
وی عنوان کرر: فیبرنوری درون شهری کارهای خوبی شده و بین شهری نیز ۱۳۱ کیلومتر حدودا انجام شده است. هرچه بخواهیم توسعه دهیم زیرساخت های آن موجود و قابلیت انجام داریم. دولت یازدهم نگاه ویژه ای به خوزستان داشته و یک نمونه آن وزارت ارتباطات و تلفیق بخش خصوصی و دولتی است.

واعظی تصریح کرد: رئیس جمهور روز گذشته با تقدیر از اقوام مختلف لر و عرب ها و عنایت داشتن به نام آوری تمامی اقوام باز هم اعلام کرد در سفری که به خوزستان داشتیم خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم از اینکه روز سفرم ریزگردها بود ولی مردم شعار می دادند اگر هوا نداریم ولی هواتو داریم و گفت این شعار و نگاه مردم مسئولیت من را مضاعف می کند. مسئولیت مضاعف یعنی اینکه دولت دوازدهم دیگر مثل دولت یازدهم کار نمی کند و باید فعالیت های خود را ارتقا دهد. انشاالله بتوانیم کارهای خوب انجام شده را به مردم ارائه دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار