تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۴۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
بحرینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان :
بحرینی مقدم با اشاره به نزدیک بودن بازار شب عید عنوان کرد: در حال حاضر شرایط تامین کالا در استان خوب است اما یک ماه دیگر بازار شب عید را پیش رو داریم و باید از اکنون التهاب و تقاضای شب عید را مد نظر قرار داد زیرا اگر این هماهنگی اکنون ایجاد نشود، آن زمان در شرایط بحرانی قرار می‌گیریم و این مساله قابل قبول نیست.معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: مصوبات قرارگاه فرماندهی اقتصادی استان در خصوص تامین و توزیع کالا باید اجرایی و پایش شود.

سیدعلی بحرینی مقدم با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز و لزوم تامین کالاهای اساسی استان به التهاب ایام پیش رو اشاره کرد و با بیان این‌که از امروز باید التهاب و تقاضای شب عید را مدنظر قرار دهیم، گفت: اگر ما مسئولان از امروز نسبت به تامین کالاهای اساسی شب عید بی تفاوت باشیم یا هماهنگی‌های لازم را برای تامین کالا انجام ندهیم، آن زمان در شرایط بحرانی قرار می‌گیریم و این مساله قابل قبول نیست.

بحرینی مقدم با اشاره به بحث توزیع مرغ و گوشت در بازار استان اظهار کرد: جای تعجب دارد که بعد از مدت‌ها همچنان در بحث توزیع مرغ و گوشت در بازار استان با مشکل مواجه هستیم و نارضایتی‌هایی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: این‌که هنوز درگیر این موضوعات ساده و پیش پا افتاده هستیم، مساله‌ای است که می‌توان با یک برنامه‌ریزی ساده و تصمیم‌گیری در کمیته تامین و توزیع کالای استان آن را حل کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان تصریح کرد: باید در درون استان با خردجمعی بهترین روش را برای توزیع و نظارت این کالای محدود داشته باشیم. در این زمینه انتظار است با توجه به تشکیل قرارگاه فرماندهی اقتصادی استان، اگر مصوبه‌ای در این قرارگاه در خصوص تامین و توزیع کالا مصوب می‌شود، آن را اجرایی و پایش کرد.

بحرینی مقدم با اشاره به نزدیک بودن بازار شب عید عنوان کرد: در حال حاضر شرایط تامین کالا در استان خوب است اما یک ماه دیگر بازار شب عید را پیش  رو داریم و باید از اکنون التهاب و تقاضای شب عید را مد نظر قرار داد زیرا اگر این هماهنگی اکنون ایجاد نشود، آن زمان در شرایط بحرانی قرار می‌گیریم و این مساله قابل قبول نیست.

وی با بیان این‌که باید رویه‌های تامین کالا در استان اصلاح شود، ادامه داد: باید پیشنهاداتی را در سطح ملی ارائه دهیم تا بتوانیم منابع بیشتری از سطح ملی جذب کنیم و شرایط تامین کالا و همچنین فعالیت بنکداران استان را مهیا کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: وقتی قیمت کالا افزایش پیدا کرده و نیاز به سرمایه در گردش در بنکداران و توزیع کنندگان عمده وجود دارد، برای این‌که بتوانیم تامین نقدینگی کنیم، درخواست داریم تا از محل کمک‌های فنی اعتباری، تسهیلات ارزان‌قیمت و سرمایه در گردش به بنکداران و توزیع کنندگان عمده کالا در استان ارایه شود تا برای شب عید دغدغه تامین کالا نداشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار