تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۵۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۴
مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خوزستان عنوان کرد:
مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خوزستان بر لزوم حفظ و معرفی ابعاد مختلف دفاع مقدس به نسل جوان با هر وسیله و توسط هر قشری تایکد کرد.

مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خوزستان بر لزوم حفظ و معرفی ابعاد مختلف دفاع مقدس به نسل جوان با هر وسیله و توسط هر قشری تایکد کرد.

 سردار محمد علیپور ظهر امروز چهارشنبه در آئین اختتامیه جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت در آمفی تئاتر شهید چمران دانشگاه علوم و فنون خرمشهر به برشماری عوامل سربلندی در دفاع مقدس پرداخت و عنوان کرد: نخستین عامل در سربلندی دفاع مقدس، فرهنگی است که زیر بار ظلم و ستم نمی رود، به ظرفیت های جوانان اعتماد دارد، فرهنگی که برگرفته از فرهنگ عاشورای است.

وی با بیان اینکه باید تلاش شود تا این فرهنگ که بر گرفته از دین است حفظ شده و به عنوان خط مشی قرار گیرد، افزود: یکی از راه های ماندگار کردن فرهنگ دفاع مقدس و حماسه ها، استفاده از انواع مختلف هنری و رسانه ای نوشتاری و دیداری است که می تواند فرهنگ را به نسل جدید منتقل کند.

مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خوزستان از جغرافیای دفاع مقدس به عنوان دیگر مولفه ای یاد کرد که باید مورد توجه قرار بگیرد و گفت: استان خوزستان یکی از جغرافیاهای دفاع مقدس است که با وجود اینکه ۸۰ درصد جنگ در آن بوده اما حفظ شد و در راه حفظ جغرافیای دفاع مقدس همه از سیاسیون، علما، اساتید گرفته تا پیشه وران باید تلاش کنند.

علیپور بیان کرد: باید به گذشته برگشت و هر اتفاقی که در  این جغرافیا افتاده ثبت و ضبط و آن را به نسل های آینده منتقل کرد و فضایی همچون خوزستان که مایه سربلندی است را معرفی و به آنها افتخار کرد.

برچسب ها: دفاع مقدس ، خوزستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار